Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 10. listopad 2008

2. ročník cyklistické olympiády základních škol MČ Praha 7

V termínu 25. 9. - 1. 10. 2005 pořádala radnice M Č P 7 ve spolupráci s firmou František Jahelka, poskytování tělovýchovných služeb již 2. ročník cyklistické olympiády. Tato akce navazuje na úspěšný 1. ročník z loňského roku a na již tři ročníky lyžařské olympiády dětí základních škol Prahy 7. Na olympiádu vyslaly své zástupce základní školy F. Plamínkové, Korunovační, Letohradská, Strossmayerovo náměstí, T.G.Masaryka a Tusarova.

Během sportovního týdne, kdy nám příliš nepřálo počasí, probíhaly soutěže v různých cyklistických i jiných sportovních disciplínách a to jak v rychlosti, tak i zručnosti. Akce se uskutečnila v nádherném prostředí Jizerských hor. Děti byly ubytovány v objektu M Č Prahy 7 v Janově nad Nisou. Mohli jste je potkat  při vyjížďkách na Jizerské magistrále, při časovce, jízdě do vrchu, závodu s hromadným startem a různých slalomech a terénních jízdách i jízdách zručnosti.Soutěžilo se však také v kopané, stolním tenise i jiných činnostech.

V tomto ročníku jsme rozdali celkem pět sad medailí a to v závodě s pevným startem a časovce jednotlivců  v kategorii chlapců a dívek. Pátou sadou  medailí byly odměněny nejúspěšnější děti v soutěži sportovní všestrannosti během celé olympiády.

Nejúspěšnějším účastníkem se se ziskem tří zlatých medailí stal Martin Šára ze ZŠ Tusarova. Dvě zlaté získala Jitka Dvořáková ze ZŠ Korunovační, tři stříbrné Barbora Hejkalová ze ZŠ Tusarova, jednu stříbrnou a jednu bronzovou Josef Fischer ze ZŠ Letohradská a  jednu stříbrnou Jan Pechač ze ZŠ Tusarova. O zbylé čtyři bronzové medaile se rozdělili Denisa Kordovská ze ZŠ Tusarova, Zuzana Knorová ze ZŠ Strossmayerovo nám., Lukáš Smíšek ze ZŠ Tusarova a Jiří Spurný ze ZŠ F.Plamínkové. Nejúspěšnější školou se tak se ziskem tří zlatých, čtyř stříbrných a dvou bronzových medailí stala ZŠ Tusarova.

Všichni se již těšíme na čtvrtý ročník lyžařské olympiády základních škol Prahy 7, která proběhne v termínu 26. 2. - 4.3. 2006  v lyžařském středisku Severák i na další ročník cyklistické olympiády v říjnu roku 2006.