Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 11. listopad 2008

3. ročník cyklistické olympiády základních škol MČ Praha 7

V termínu 1. - 7. 10. 2006 pořádala radnice MČ P 7 ve spolupráci s firmou František Jahelka, poskytování tělovýchovných služeb již 3. ročník cyklistické olympiády.  Na akci vyslaly své zástupce základní školy  Korunovační, Letohradská, Strossmayerovo náměstí, T.G.Masaryka a Tusarova.

Jak se již stalo tradicí, během sportovního týdne nám příliš nepřálo počasí. Bylo poměrně zima a hlavně velmi často pršelo. Přesto každý den dopoledne i odpoledne probíhaly soutěže v různých cyklistických i jiných sportovních disciplínách a to jak v rychlosti, tak i zručnosti. Akce se uskutečnila v nádherném prostředí Jizerských hor. Bydleli jsme v objektu městské části Prahy 7 a stravovali se v penzionu Oáza v Janově nad Nisou. Děti soutěžily v jízdě do vrchu, v závodu s hromadným startem, jízdách zručnosti i v různých kombinacích jízdy na kole a běhů. Soutěžilo se však také v kopané a basketbalu i v jiných sportovních činnostech.

V tomto ročníku jsme rozdali celkem pět sad medailí a to v závodě do vrchu a v závodě se společným startem na silnici  v kategorii chlapců a dívek. Pátou sadou  medailí byly odměněny děti bez rozdílu pohlaví v kombinované soutěži v rovnováze a zručnosti na kole.

Jako i v minulém ročníku, byly na závěr vyhodnoceny děti v cyklistické všestrannosti a tentokrát za to dostaly i speciální sadu medailí. A jak už je na těchto akcích obvyklé, každý účastník získal i pamětní medaili 3. ročníku cyklistické olympiády.

Nejúspěšnějším účastníkem a zlatou medaili za všestrannost získala Jitka Dvořáková ze ZŠ Korunovační, na druhém místě skončil František Palan ze stejné školy a třetí byl Martin Pešír ze ZŠ T.G.Masaryka.. Dvě zlaté medaile v dílčích závodech získala Jitka Dvořáková a David Kofroň ze ZŠ Korunovační, jednu zlatou a dvě bronzové František Palan ze stejné školy, po dvou stříbrných medailích získali Viktorie Tomanová ze ZŠ Strossmayerovo nám. a Adam Uhlíř ze ZŠ Korunovační. Jednu stříbrnou pak dostal Martin Pešír ze ZŠ TGM, dvě bronzové Karolína Hodrová ze ZŠ Tusarova a jednu bronzovou  Jiří Macek z téže školy. Nejúspěšnější školo se tak stala ZŠ Korunovační.

Všichni se těšíme na již pátý ročník lyžařské olympiády, který proběhne v termínu 25. 2. - 3.3. 2007  v lyžařském středisku Severák i na další ročník cyklistické olympiády v říjnu roku 2007. Věříme, že se podaří uspořádat pro děti základních škol Prahy 7 i letní olympiáda v druhé polovině června v jižních Čechách.