Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 12. listopad 2008

4. ročník cyklistické olympiády základních škol MČ Praha 7

V termínu 30.9. - 6. 10. 2007 pořádala radnice MČ P 7 ve spolupráci s firmou František Jahelka, poskytování tělovýchovných služeb již 4. ročník cyklistické olympiády. Na akci vyslaly své zástupce základní školy  Letohradská, Strossmayerovo náměstí, T.G.Masaryka a Tusarova.

V letošním roce nám poprvé přálo počasí, takže jsme mohli každý den být venku i dopoledne i odpoledne. Proto jsme stihli mnohem více soutěží na kole  i jiných sportech než v minulých letech. Akce se uskutečnila v nádherném prostředí Jizerských hor. Bydleli jsme v objektu městské části Prahy 7 a stravovali se v penzionu Oáza v Janově nad Nisou. Děti soutěžily v jízdě do vrchu, v závodu s hromadným startem, časovce, jízdách zručnosti i v různých kombinacích jízdy na kole a běhů. Soutěžilo se však i v jiných sportovních činnostech.

V tomto ročníku jsme rozdali celkem šest sad medailí a to v časovce  a duatlonu mužů a žen, závodu ve zručnosti na kole bez rozdílu pohlaví. Šestou sadou  medailí byly odměněny děti  v  cyklistické všestrannosti, kde se započítávaly výsledky z celého týdne soutěží.

A jak už je na těchto akcích obvyklé, každý účastník získal i pamětní medaili 4. ročníku cyklistické olympiády.

Nejúspěšnějšími účastníky byli Barbora Hosáková ze ZŠ Strossmaer.nám. se dvěma zlatými a jednou bronzovou medailí, Richard Rosenkranz ze ZŠ Tusarova se dvěma zlatými medailemi a Jiří Macek ze  ZŠ Tusarova se třemi stříbrnými a jednou bronzovou medailí. Jednu zlatou a jednu bronzovou medaili získali Filip Vondrášek a Kryštof Bělina ze ZŠ Tuarova, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili získala Karolína Šetenová ze ZŠ Tusarová. Po jedné stříbrné medaili vybojovali Josef Keil ze ZŠ TGM a Tereza Kreibichová ze ZŠ Strossmayerovo nám, konečně poslední bronzovou medaili vybojovala Nicola Mervartová ze ZŠ Tusarova. Nejúspěšnější školou se tak stala ZŠ Tusarova.

Všichni se těšíme na další ročník lyžařské olympiády a za rok zase na cyklistiku..