Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 19. listopad 2008

5.ročník cyklistické olympiády základních škol MČ Praha 7

V termínu 28.9. - 4. 10. 2008 pořádala radnice MČ P 7 ve spolupráci s firmou František Jahelka, poskytování tělovýchovných služeb již 5. ročník cyklistické olympiády.  Na akci vyslaly své zástupce základní školy  Letohradská, Korunovační, Plamínkové a Tusarova.

Počasí bylo jako obvykle proměnlivé, bylo poměrně zima a často pršelo. Přesto jsme mohli každý den být venku i dopoledne i odpoledne a to většinou i na kole. Proto jsme stihli mnohem více soutěží na kole  i jiných sportech než v minulých letech. Akce se uskutečnila v nádherném prostředí Jizerských hor. Bydleli jsme v objektu městské části Prahy 7 a stravovali se  v objektu Školy v přírodě MČ Praha 1 v Janově nad Nisou. Děti soutěžily v jízdě do vrchu, v distančním závodě v terénu, duatlonu, jízdách zručnosti i v různých kombinacích jízdy na kole a běhů. Soutěžilo se však i v jiných sportovních činnostech.

V tomto ročníku jsme rozdali celkem pět sad medailí a to v distančním závodu v terénu  a duatlonu chlapců a dívek. Pátou sadou  medailí byly odměněny děti  v  cyklistické všestrannosti, kde se započítávaly výsledky z celého týdne ve všech sportovních soutěžích kromě dvou hlavních závodů. Protože se v kategorii dívek zúčastnily pouze dvě účastnice, udělovala se v této kategorii vždy pouze zlatá medaile.

A jak už je na těchto akcích obvyklé, každý účastník získal i pamětní medaili 5. ročníku cyklistické olympiády.

Nejúspěšnějšími účastníky byli Karel Podhola ze ZŠ Letohradská se dvěma zlatými, a Adam Svoboda ze ZŠ Korunovační se třemi stříbrnými medailemi.  Obě děvčata Nicola Mervartová a Barbora Musichová ze ZŠ Tusarova si rozdělily po jedné zlaté medaili. Jiří Macek ze ZŠ Tusarova získal jednu zlatou a Richard Rosenkranz ze ZŠ Tusarova, Daniel Vacínek ze ZŠ Letohradská a Ondřej Mrštný ze ZŠ Korunovační získali po jedné bronzové medaili. Nejúspěšnější školou se tak i letos stala ZŠ Tusarova.

Všichni se těšíme na další ročník lyžařské olympiády, pokud bude dostatek sněhu a za rok zase na cyklistiku..