Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 27. srpen 2014

Letní tábory 2014 Osika u Nové Bystřice

 

Lukostřelci

V termínu  5. - 19. 7. a  19.7.- 2.8. 2014 se konaly 2 termíny lukostřeleckého tábora. První termín byl zcela plný a bylo nutno i některé zájemce odmítat, druhý termín byl plný jen asi z jedné poloviny. Po loňském jediném běhu o asi dvaceti účastnících to byl veliký úspěch a je vidět, že tento typ tábora se moc líbí, lidé si to mezi sebou řeknou a jeden to doporučí druhému. Pomohly tomu i denní zpravodajství na sociálních sítích. Věřím, že příští rok již budou oba běhy zcela obsazené.

Náplní byla jako vloni samozřejmě lukostřelba, neboť se tábora zúčastnilo i několik mistrů republiky, vyjížďky na kole do okolní krásné přírody České Kanady, dále pak nácvik přežití a maskování v přírodě- školil člověk, který byl v Afgánistánu.  Na vodě pak to byl výcvik na windsurfingu, jízda na kanoích, kajacích, závody v plavání. Na louce to byl  varibol, přehazovaná, volejbal, fotbal a různé orientační sporty. Večery pak byly ve znamení táboráku a zpívání s kytarou. Letos jsme akce rozšířili i o návštěvu bizonií farmy a farmy Alpaka, kde děti měly možnost jezdit na ponících a vidět lamy. Samozřejmě jsme opět navštívili zdejší hrad Landštejn. Strava 5x denně s pitným režimem byla zajišťována Frantou Jahelkou za pomoci dětí ze služby. Dětem velmi chutnalo a chvílemi to vypadalo, že je nebudeme schopni uživit. Tábor navštívili i rodiče, kteří přijeli historickým vojenským vozidlem, kterým děti povozili po místní louce. K velikému překvapení se objevili ještě jednou ráno a u tábora přistáli s motorovým rogalem. Tábor Osika se tak na jeden den změnil na polní letiště Osika. Po několika hodinách rogalo bezpečně odstartovalo z naší louky a odletělo domů. Věříme, že příští rok se tábor ještě zlepší- například o tee-pee, kde bude moci zapálit oheň a také tam přespat. Plánujeme opět dva čtrnáctidenní běhy.

Sokol Říčany a Radošovice

Po několika minulých táborech těchto rodičů s dětmi se i letos tato akce uskutečnila s plným obsazením střediska v termínu 2. - 9. 8.  Letos bohužel měli trochu horší počasí. To jim však nezabránilo v různých hrách a soutěžích na louce, v lese i ve vodě. Celodenní výlet byl do Jindřichova Hradce a to místní úzkokolejkou. Jedno odpoledne bylo vyhrazeno soutěžím o razítka, za které bylo možno získat různé odměny.  Samozřejmě se v lese stavěly i různé „bunkry". Věříme, že se i tato akce uskuteční i v roce 2015.

Franta Jahelka

Prohlédněte si také fotografie