Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 25. srpen 2019

Tábor Osika 2019

Tak zase uběhl rok a opět na tomto místě  mé sportovní základny Osika proběhl již 22. tábor. Opět se sportovalo na suchu i na vodě. Počasí se zase vydařilo, jako již několik minulých táborů.

Nově tam byli v nájmu TOM Bobři Úštěk 3301. Byla to úžasná parta lidí, kteří pracují s těmito dětmi celoročně. Pod vedením Járy Lepšíka a jeho kamarádů /nebudu je všechny  jmenovat, neboť bych určitě na někoho zapomněl/ to bylo čtrnáct dní pohodové spolupráce, her i zábavy, kdy děti umějí /a to dnes není obvyklé/ pozdravit, poprosit i poděkovat, umějí  bez řečí pomoci sobě i druhým. Podle ohlasů na konci jsem nabyl přesvědčení, že se tam všem líbilo. 

Na začátku srpna tam opět byli sokolové z Říčan a Radošovic, s kterými spolupracuji již skoro deset let. Děti se skoro stoprocentně opakují každý rok, jen s tím rozdílem, že jsou všichni včetně vedoucích o rok starší. Je to parta lidí, s kterými je vynikající spolupráce, protože  jejich vedoucí Katka Bělohlávková se mnou již vede tábory /nejen ty sokolské/ desítky let.

I stavění a bourání letos probíhalo téměř bez problémů. Bylo nás dost, jen počasí v sobotu 10.8. si s námi hrálo trošku na to, kdo koho více překvapí. Zřejmě jsme pod hrozbou deště vytvořili světový rekord ve složení celt z dvaceti stanů a naložení do suché dodávky.     

Věřím, že příští rok, kdy budu dětské letní tábory dělat již popětatřicáté, bude opět sportovní základna Osika fungovat k radosti dětí i dospělých.

Franta Jahelka

Fotky najdete zde