Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 14. září 2010

Tábory 2010

Ve dnech 25.-27. června 2010 jsme stavěli tábor na Osice. Stavění tentokrát provázelo mnoho nesnází. Nejprve statek Hůrky neposekal pozemek a musel jsem sehnat náhradní řešení, posléze zapadlo naložené IVECO v bažině a rozbil se vlek s naloženými podsadami (ohnutá poloosa). A aby toho nebylo málo, přijelo i málo lidí na stavění, takže se vše nestihlo o víkendu a musel jsem v tom dalším týdnu ještě dodělávat dost věcí.

Od 4. do 10. 7. 2010 probíhal v souběhu s prvním během tábora 4. - 17. 7. kurs oddílových vedoucích, kteří si své získané vědomosti ověřovali na 1. běhu. Všichni tři adepti Martina Kostelecká, Vojta Kršňák a Tomáš Havel („čip") úspěšně složili zkoušky. Jinak celý první běh měl nádherné počasí, takže jsme byli co nejvíce u vody, jezdili na kole, hráli míčové hry (měli jsme několik aktivních fotbalistů), sbírali borůvky apod.

V dalším termínu bohužel odřekli děti z Čeladné, které byly v minulých letech na táboře již třikrát. Takže až od 1. do 8. srpna přijeli hasiči z Jílového. Ti tu byli již podruhé, byli opět velice dobrá parta i se svými vedoucími Tomášem, Romčou a Blankou. Samozřejmě byl tento tábor zaměřen na hasičský sport a na přípravu dětí na soutěže. Počasí bylo hezké jen první dny, kdy jsme se hodně koupali. Pak začalo dost pršet a vše vyvrcholilo přívalovým deštěm 6. a 7. srpna.

Tím bylo velmi napínavé bourání, které proběhlo 8. a 9. srpna. Naštěstí se počasí umoudřilo a přijelo v neděli i dost kamarádů na pomoc, neboť se musel všechen materiál nosit na cestu, protože louka byla v okolí tábořiště pod vodou. Několik aut také v blátě zapadlo. Také velké auto od Tomáše Křepely vybouchlo a tak nám nezištně pomohl Jarda Burger z Poděbrad svým Tranzitem.

Vše se tedy nakonec dokonce zcela suché přesunulo jak do kravína v Senotíně, tak na špějchar do Panenských Břežan.

Franta Jahelka