Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 12. říjen 2009

Tábory - léto 2009

 

Tábor 1. termín  28.6. - 11.7. 2009

1. běh tábora byl ve znamení celotáborové hry Život dětí a mládeže dnes. Z velké části se jednalo o děti ve věku 7 až 11 let. Dokonce jsme měli i jedno dítě s bezlepkovou dietou.  Počasí se bohužel celých 14 dní vyznačovalo každodenními dešti, ale také sluníčkem a hlavně bylo teplo. Bylo tedy možné provozovat i aktivity na vodě na lodích i na surfech. Samozřejmě byly večerní táboráky s hrami a zpíváním s kytarou. Děti vytvářely předměty, za které mohly v době hospodářské krize směňovat různé potřebné věci, které se jim hodily. Bylo vytvořeno i obydlí pro bezdomovce v lese a oděv z přírodních materiálů bez potřeby jakéhokoliv materiálu, který by bylo nutno pořídit za peníze. S organizací a vedením dětí mi pomáhal cvičitel lyžování Tomáš Krofta. Na závěr děti nakupovaly za táborové peníze, které získaly za soutěže a různé činnosti po celou dobu tábora, v „SURFEXU"

Tábor 2. termín 12.7. - 25.7. 2009

2. běh tábora byl pronajat skautům ze Všenor pod vedením místostarosty Všenor. Takže se poprvé v historii tábořiště vztyčovala státní vlajka a byly i dva denní nástupy. Myslím, že i tento způsob /pronájem tábořiště/ kdy jsem pouze půjčoval sportovní pomůcky a celý tábor probíhal pod vedením cizích vedoucích osvědčil. Myslím, že skauti byli spokojeni. Tento termín se vyznačoval hlavně tím, že všude v okolí tábořiště rostlo neskutečné množství pravých hřibů a hub obecně.

Tábor 3. termín 26.7. - 2. 8. 2009

V tomto termínu zde byla skupina dětí z Čeladné a to již potřetí pod vedením Lubice Jílkové. Tyto děti zde již v minulých letech dvakrát byly. Hlavní náplní byl sport a to v první řadě aktivity na vodě, lodích, surfech a na kole. Hrály se i různé míčové hry. Zde jsem dělal hlavního vedoucího, zásobovače a kuchaře. Děti jako v minulých letech  plnily mnoho bobříků, skládaly písně a scénky ze situací na táboře. Vznikla již třetí píseň o jednotlivých ročnících tábora této skupiny dětí. Na závěr opět děti mohly nakupovat za táborové peníze různé sladkosti a předměty od sponzorů v „SURFEXU".

Věřím, že i v příštím roce se s touto skupinou dětí zase na Osice sejdeme.

Tábor 4. termín 1. 8. - 8. 8. 2009

Tento týden ovládli veškeré dění mladí dobrovolní hasiči z Jílového u Prahy. Já jsem zde dělal opět hlavního vedoucího a staral se o veškerý provoz tábora. Zaměření bylo hlavně na činnosti související s problematikou dobrovolných hasičů, ale také na veškeré sportovní aktivity, které je možno v táboře na Osice dělat. Za tento tábor převzal záštitu sám starosta SDH města Jílového u Prahy. Věřím, že spokojenost byla oboustranná a já jsem tento tábor hodnotil jako nejpovedenější v letošním létě.

Proběhla i družební akce s SDH města Nová Bystřice. Opět věřím, že tuto skupinu nevidělo tábořiště na Osice naposled. Předjednali jsme i případnou spolupráci při lyžařských jednodenních zájezdech do Krkonoš.