Letní sezóna 2024

Zimní sezóna 2023/2024

poslední úprava: František Jahelka | 5. září 2013

Tábory o prázdninách 2013

O letošních prázdninách opět v mém sportovním středisku na Osice u Nové Bystřice probíhaly tábory i rekreace rodičů a prarodičů s dětmi. Počasí bylo letos úplně ideální. Bylo krásně, kromě začátku července skoro nepršelo a i bouřky a nárazy větru se nám vcelku vyhnuly.

Obrovský úspěch měla letošní novinka a to tábor se zaměřením na lukostřelbu. Zde se setkaly děti, které se lukostřelbě již déle věnují (měli jsme zde i mistry republiky) s dětmi, které viděly sportovní luk poprvé. Veliký úspěch mělo i denní vyvěšování komentářů a fotek na internetové stránky. Bylo krásné, kolik měly tyto stránky návštěv a to nejen od rodičů přítomných dělí. Samozřejmě byly na táboře i další aktivity, jako vodním sporty, míčové hry, cyklistika, celotáborová hra, orientační sport. Jeden den si děti i samy připravovaly stravu z potravin, které si našly v okolním lese (samozřejmě ve formě lístečků). Jejich činnost pečlivě sledoval kuchař tábora, který vždy jednotlivě uděloval povolení ke konzumaci jednotlivých pokrmů. Jednu porci vždy děti naservírovaly jako ukázku pro porotu, která jejich dílo hodnotila. Tábor byl ukončen nálezem pokladu v truhle zamčené na několik zámků. Klíče k nim si musely děti nalézt podle indicií. V závěrečném bazaru si nakoupily za táborové peníze, získané během celých čtrnácti dní, drobné reklamní předměty i různé sladkosti. Myslím, že tábor měl obrovský úspěch a slíbili jsme si, že v příštím roce se pokusíme udělat dva běhy.

Již podruhé zde byli i rodiče s dětmi ze Sokola Říčany a Radošovice. Akci vedla Katka Bělohlávková (moje mnohaletá vedoucí táborů). Byla to výborná parta dospělých, předškolních a mladších školních dětí. Je krásné, jak se dokážou dospělí věnovat celé partě malých dětí a to ve všech sportovních i jiných aktivitách. Na závěr jsme si slíbili, že tuto akci již potřetí příští rok zopakujeme.


Franta Jahelka

Fotografie Havranovy lukostřelci

Fotografie Sokol Říčany